SSS

  1. ARAÇLARINIZDA KASKO, SİGORTA VAR MI? BUNLAR İÇİN EK ÜCRET TALEP EDİLİR Mİ?

   Tüm araçlarımızda full kasko ve sigorta mevcuttur. Polis raporu tutulduğu takdirde kaza için ücret ödemeniz gerekmez. Eğer "mini hasar paketi" satın alırsanız polis raporu tutturulmayan küçük hasarlarda da ücret ödemezsiniz.

  1. KAZA YA DA HASAR DURUMUNDA NELER YAPILMALIDIR? 

  Kaza  ya da hasar durumunda  0850 811 76 56 no’lu telefon numaramızdan bizi arayarak bilgi vermeniz halinde sizlere 7/24 yardımcı olabilmekteyiz.  Bunun dışında yapmanız gereken aracınızı hareket ettirmeden polis çağırarak kaza ve alkol raporu tutturmaktır.  Kaza yeri  jandarma bölgesi içinde ise jandarma karakoluna giderek ifade vermeniz gerekmektedir. Sonrasında kazaya karışan başka bir araç var ise; o aracın trafik poliçesinin fotokopisi ve ehliyet, ruhsat fotokopileri ile size ait ehliyetin fotokopisi ,  raporlar eksiksiz dosyalanmalıdır.

Özellikle tek taraflı kazalarda araç yeri fotoğrafları mutlaka olmalıdır. Araç çalışamaz durumda ise çekici hizmeti için bizlere ulaşabilirsiniz.

Araç park halinde iken oluşan kazalar için yine karşı tarafın belgeleri ve tutanak gerekmektedir. Kazaya karışan diğer araç olay yerinde değilse polis raporu istenmektedir. 

  1. HANGİ HALLER KASKO DIŞINDA KALIR?

Alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanırken oluşan kazalarda kasko hasarı karşılamaz. Ayrıca aracı sözleşmede bilgileri olan sürücü ya da sürücüler dışında biri kullanıyorsa yine kasko kapsamında olmayacaktır.

Trafik kuralları ve kırmızı ışık ihlalinden oluşan kazalar da kasko kapsamı dışında kalmaktadır.

Hasar ya da kaza oluştuğunda bizlere bilgi verilmediği ve gerekli evrakın hazırlanmaması durumunda kasko şirketinden hasarın karşılanmasını talep edemeyeceğimiz için bu hallerde mutlaka bizlere ulaşarak haber vermelisiniz.

  1. EHLİYET VE YAŞ SINIRI VAR MIDIR?

Ehliyetsiz araç kiralama yapamayacağınız gibi belirli araç sınıflarımız için ehliyet yılı ve yaş sınırımız da vardır. Ekonomik sınıf araçlarımız için bu sınır en az 21 yaş ve 2 yıl ehliyet iken diğer sınıflar için değişiklik gösterebilmektedir.

  1. KREDİ KARTI VE SENET İSTENİYOR MU?

Yurt dışından gelen müşterilerimiz için pasaport bilgileri yeterli olup kredi kartı ya da senet talep edilmez. Kredi kartsız araç kiralama mümkündür.

Yerli müşterilerimiz için de senetsiz araç kiralama yapılır ancak güvence için kredi kartı bilgisi alınmakta ama provizyon  ve bloke uygulanmamaktadır.

  1. ÖDEME NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR?

Ödemeyi aracı teslim alırken araç başında nakit ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz. Dilerseniz ödemeyi havale yolu ile de yapabilirsiniz.

  1. REZERVASYON İPTALİ VE GÜNÜNDEN ÖNCE TESLİM İÇİN NE YAPILMALI PARA İADESİ MÜMKÜN MÜ?

Rezervasyon iptali  İçin en az 3 gün önce tarafımıza bilgi vermeniz halinde havale ile ödeme yapılmış ise %18 lik kısmı kesilerek para iadesi yapılmaktadır.

Aracınızı belirttiğiniz tarihten önce teslim etmek istediğinizde ise son üç günlük ücret iadesi yapılamamakta onun dışında kalan günler için para iadesi yapılmaktadır.

  1. ARACI SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN TARİHTE İADE ETMEYEREK UZATMA YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

Aracı belirtiğiniz tarihte iade etmeyip rezervasyonu uzatmak istediğinizde minimum  48 saat önce tarafımıza bilgi verdiğiniz takdirde ve araç durumu müsait ise uzatma yapılmaktadır.

Whatsapp Telefon